• INFORMACJA O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY 2021 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

          • INFORMACJA O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY 2021

            DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

             

            1.         Egzamin ósmoklasisty w 2021 r. jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r., zwanych dalej „wymaganiami egzaminacyjnymi” oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania. 

            2.         Zgodnie z komunikatem dyrektora CKE w sprawie  harmonogramu przeprowadzania  egzaminu ósmoklasisty odbywa się on:

            a)         w terminie głównym:

            • język polski – 25 maja 2021 r. ( wtorek), godz. 9.00
            •  matematyka –  26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
            •  język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

            b)  w terminie dodatkowym:

            • język polski – 16 czerwca 2021 r. ( środa) – godz. 9.00
            • matematyka –  17 czerwca 2021 r. ( czwartek) – godz. 9.00
            •  język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (piątek) – godz. 9.00

            3.  Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

              a) z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym ALBO

             b) przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

            Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem.   

            4.  Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. 

            5. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:

            a. język polski

            b. matematykę

            c. język obcy nowożytny. 

            6. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.  

            7. Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut( lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony),

            8. Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut  (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony),

            9. Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut ( lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony).

            10. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut). 

             11. Egzamin z języka obcego nowożytnego jest przeprowadzany z następujących języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego. 

            12. Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

            13. Uczeń przebywający podczas egzaminu ósmoklasisty w prewentorium, sanatorium, szkole przyszpitalnej, zakładzie poprawczym przystępuje do egzaminu w tej placówce. Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty uczeń odbiera w macierzystej szkole.  

            14. W przypadku gdy uczeń lub słuchacz uzyskał tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad albo uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z innego języka obcego nowożytnego niż ten, który został zadeklarowany, dyrektor szkoły, na wniosek rodziców ucznia lub na wniosek słuchacza, złożony nie później niż do 7 kwietnia 2020 r., informuje okręgową komisję egzaminacyjną o zmianie języka obcego nowożytnego, jeżeli języka tego uczeń lub słuchacz uczy się w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.  

            15. O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować.

            16. Przewodniczący zespołu nadzorującego może odstąpić od losowania numerów stolików w przypadku uczniów korzystających z dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu oraz w innych uzasadnionych przypadkach (np. zezwolenie spóźnionemu uczniowi na przystąpienie do egzaminu). 

            17. W przypadkach, o których mowa w pkt 16,  miejsce danemu uczniowi wskazuje przewodniczący zespołu nadzorującego. Zalecane jest wcześniejsze ustalenie, które stoliki nie będą podlegały losowaniu. 

             

            18. Każdy zdający zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany (z zastrzeżeniem pkt. 16), a członek zespołu nadzorującego odnotowuje wylosowany numer w wykazie zdających w danej sali egzaminacyjnej.

            19.  W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej.

             20. W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego na wyjście (pod warunkiem określonym w pkt 19) zdający pozostawia zamknięty arkusz egzaminacyjny na swoim stoliku, a czas jego nieobecności jest odnotowywany w protokole przebiegu egzaminu w danej sali. 

            21. Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje. 

             22. Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. 

            23. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty w sali egzaminacyjnej mogą przebywać wyłącznie uczniowie, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego, nauczyciele wspomagający lub specjaliści z zakresu danego rodzaju niepełnosprawności, niedostosowania społecznego lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym oraz obserwatorzy.

             

            24. Do sali egzaminacyjnej uczniowie mogą wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach, tj.

            a. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu – długopis (lub pióro) z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych)

            b. dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki – linijkę.

             25. Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.

             26. Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły. 

             

            27. ZDAJĄCYCH OBOWIĄZUJE ZAKAZ  WNOSZENIA DO SALI EGZAMINACYJNEJ URZĄDZEŃ TELEKOMUNIKACYJNYCH BĄDŹ KORZYSTANIA Z TAKICH URZĄDZEŃ W TEJ SALI. 

             

            28. Po zajęciu miejsc przez wszystkich zdających przewodniczący zespołu nadzorującego informuje ich:

            a. o zasadach zachowania się podczas egzaminu ósmoklasisty

            b. o dodatkowych 5 minutach przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi po zakończeniu czasu przewidzianego na rozwiązanie zadań (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi)

            c. o zasadach oddawania arkuszy egzaminacyjnych po zakończeniu pracy 

            d. sposobie pracy z arkuszem egzaminacyjnym z matematyki – konieczności wyrwania ze środka arkusza 8 stron tworzących kartę rozwiązań zadań egzaminacyjnych,

            e.konieczności zapisania rozwiązań zadań otwartych w karcie rozwiązań zadań egzaminacyjnych

            29. Następnie – nie wcześniej niż o godzinie określonej w komunikacie o harmonogramie – członkowie zespołu nadzorującego rozdają zdającym arkusze egzaminacyjne oraz naklejki przygotowane przez OKE. Naklejki mogą również zostać przekazane zdającym przy losowaniu miejsc.  

            30. Po rozdaniu arkuszy uczniowie:

            a. mają obowiązek zapoznania się przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań z instrukcją zamieszczoną na pierwszej i drugiej stronie arkusza egzaminacyjnego, a następnie :

            • w arkuszu z języka polskiego i  w arkuszu z języka obcego nowożytnego

            b. sprawdzenie kompletności arkusza egzaminacyjnego, tj. czy arkusz egzaminacyjny zawiera (a) zeszyt zadań egzaminacyjnych oraz (b) kartę odpowiedzi

             c. sprawdzenie, czy zeszyt zadań egzaminacyjnych zawiera wszystkie kolejno ponumerowane strony

            d. sprawdzenie poprawności numeru PESEL na naklejkach przygotowanych przez OKE

            • w arkuszu z matematyki (OMA-100)

            b. sprawdzenie kompletności arkusza egzaminacyjnego, tj. czy arkusz egzaminacyjny zawiera (a) zeszyt zadań egzaminacyjnych, (b) kartę rozwiązań zadań egzaminacyjnych oraz (c) kartę odpowiedzi 

             c. wyrwanie karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych wraz z kartą odpowiedzi ze środka arkusza egzaminacyjnego (nie należy odrywać karty odpowiedzi od karty rozwiązań zadań)

             d. sprawdzenie, czy zeszyt zadań egzaminacyjnych zawiera wszystkie kolejno ponumerowane strony

            e. sprawdzenie poprawności numeru PESEL na naklejkach przygotowanych przez OKE. 

            31. Uczeń zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego braki w arkuszu egzaminacyjnym i otrzymuje nowy arkusz egzaminacyjny z arkuszy rezerwowych. 

            32. Przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu, w wyznaczonych miejscach arkusza egzaminacyjnego (na stronie tytułowej zeszytu zadań egzaminacyjnych oraz na karcie odpowiedzi, a w przypadku arkusza z matematyki OMA-100 - również na karcie rozwiązań zadań egzaminacyjnych), uczeń zamieszcza kod ucznia i numer PESEL, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, oraz naklejki przygotowane przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczeń nie podpisuje arkusza egzaminacyjnego.

            • W przypadku wystąpienia błędu w numerze PESEL lub niezgodności w kodzie arkusza na naklejce i na stronie tytułowej arkusza zdający zwraca zespołowi nadzorującemu wadliwe naklejki.                                                    
            • W przypadku błędu na naklejce w numerze PESEL, przewodniczący zespołu nadzorującego koryguje numer PESEL w wykazie zdających w danej sali oraz zamieszcza w protokole przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu w danej sali adnotację o stwierdzeniu błędu. Na zeszycie zadań egzaminacyjnych i karcie odpowiedzi, a w przypadku arkusza z matematyki OMA-100 – również na karcie rozwiązań zadań egzaminacyjnych – w miejscach przeznaczonych na naklejkę przygotowaną przez OKE członek zespołu nadzorującego wpisuje odręcznie prawidłowy numer PESEL zdającego oraz identyfikator szkoły. 
            • W przypadku niezgodności kodu arkusza na naklejce i na stronie tytułowej arkusza, przewodniczący zespołu nadzorującego sprawdza, czy danemu uczniowi wydany został arkusz w odpowiedniej formie. Jeżeli zdający otrzymał właściwy arkusz (np. O***-100), a błąd występuje na naklejce (np. wydrukowany jest na niej kod O***-400) – naklejkę należy nakleić, przekreślić na niej błędny kod i wpisać właściwy, a zaistniałą nieprawidłowość odnotować w protokole. Jeżeli zdający otrzymał niewłaściwy arkusz – należy wydać mu arkusz we właściwej formie.

            33. Przed rozpoczęciem egzaminu z danego przedmiotu członkowie zespołu nadzorującego sprawdzają w obecności uczniów poprawność zamieszczenia danych oraz naklejek, o których mowa w pkt 33, w arkuszu egzaminacyjnym.

            W PRZYPADKU UCZNIÓW ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ, CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z KODOWANIEM WYKONUJĄ CZŁONKOWIE ZESPOŁU NADZORUJĄCEGO.

            34. Po czynnościach organizacyjnych, w tym po sprawdzeniu poprawności kodowania, przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy (planszy), w miejscu widocznym dla wszystkich zdających, faktyczny czas rozpoczęcia i zakończenia pracy z danym arkuszem egzaminacyjnym.

            35. W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego bezpośrednio po zapisaniu godziny rozpoczęcia i zakończenia egzaminu następuje odtworzenie płyty CD, na której oprócz tekstów w języku obcym nagrane są instrukcje w języku polskim dotyczące rozwiązywania zadań, przerwy na zapoznanie się z treścią zadań oraz przerwy przeznaczone na rozwiązanie poszczególnych zadań.

            36. Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach, jednak nie później niż po zakończeniu czynności organizacyjnych, decyzję o wpuszczeniu do sali egzaminacyjnej ucznia spóźnionego podejmuje przewodniczący zespołu nadzorującego, ale zdający kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym o czasie zapisanym na tablicy (planszy).

             

            37. Uczniowie pracują z arkuszem egzaminacyjnym zgodnie z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego.

            38. W celu monitorowania prawidłowego przebiegu egzaminu członkowie zespołu nadzorującego oraz obserwatorzy mogą poruszać się po sali egzaminacyjnej w sposób niezakłócający pracy zdających: cicho, bez zaglądania do prac zdających.

            39. Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Obowiązek ten nie dotyczy uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

            40. Po upływie czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym zdający mogą mieć dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi).

            41. Jeśli uczeń ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to zespołowi nadzorującemu przez podniesienie ręki, zamyka arkusz i odkłada go na brzeg stolika. Przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności ucznia sprawdza kompletność materiałów. Dodatkowo, jeżeli zdający zgłasza zakończenie pracy wcześniej niż na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem – przed odebraniem jego arkusza egzaminacyjnego członek zespołu nadzorującego sprawdza, czy uczeń zaznaczył odpowiedzi na karcie odpowiedzi. W przypadku braku zaznaczeń poleca zdającemu wykonanie tej czynności (nie dotyczy uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się).

            42. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym. Czynności związane z odbiorem arkuszy egzaminacyjnych od zdających, którzy ukończyli pracę przed czasem, muszą być zorganizowane tak, by nie zakłócić pracy pozostałym zdającym.

             

            43.  Uczeń  mający prawo do korzystania z komputera na podstawie orzeczenia lub opinii PPP, odpowiedzi do zadań zapisuje na wydruku komputerowym.

            44.  zakończeniu pracy z każdym arkuszem, zdający przekazuje zespołowi nadzorującemu swoje odpowiedzi w formie wydruku razem z arkuszem egzaminacyjnym. Uwaga: wydruk powinien mieć standardowy wymiar marginesów (2,5 cm z każdej strony), a każda jego strona powinna być ponumerowana. 

            45.Odpowiedź zdającego musi być poprzedzona numerem zadania zgodnym z numerem w zeszycie zadań egzaminacyjnych. W przypadku zadań zamkniętych, w tym w arkuszach z języków obcych nowożytnych, wystarczy podać oznaczenie wybranej odpowiedzi, np. 1. A, 2. B itd. lub 1.1. A, 1.2. B itd.  9. Jeśli w przypadku zadań z matematyki konieczne będzie wykonanie rysunków, zdający lub wspomagający go nauczyciel musi je wykonać ręcznie w odpowiednim miejscu w otrzymanym arkuszu, a nie techniką komputerową w tworzonym przez siebie pliku. W pliku komputerowym należy zapisać numer zadania z adnotacją „odpowiedź w arkuszu”. 

            46.Egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu może zostać danemu zdającemu unieważniony:

             a. przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego

            b. przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej albo dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

             

            47. Unieważnienie, o którym mowa w pkt 46 b . następuje w przypadku:

             a. stwierdzenia podczas sprawdzania pracy egzaminacyjnej przez egzaminatora niesamodzielnego rozwiązania zadania lub zadań przez ucznia lub występowania w pracy egzaminacyjnej ucznia jednakowych sformułowań wskazujących na udostępnienie rozwiązań innemu uczniowi lub korzystanie z rozwiązań innego ucznia

             b. zgłoszenia przez zdającego lub jego rodziców uzasadnionych zastrzeżeń związanych z naruszeniem przepisów dotyczących przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, jeżeli to naruszenie mogło wpłynąć na wynik tego egzaminu 

            c. zaistnienia okoliczności prowadzących do naruszenia przepisów dotyczących przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, jeżeli to naruszenie mogło wpłynąć na wynik tego egzaminu

             d. niemożności ustalenia wyniku egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu z powodu zaginięcia lub zniszczenia pracy egzaminacyjnej.

             

            48. W przypadku:

            a. stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia,

            b. wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie o przyborach,

             c. zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom – przewodniczący zespołu egzaminacyjnego przerywa i unieważnia temu uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu.

            49. Uczeń, któremu przewodniczący zespołu egzaminacyjnego unieważnił egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, przeprowadzany w terminie głównym, z jednego z powodów określonych w pkt 48, ( poprzednim) przystępuje ponownie do egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów w dodatkowym terminie ustalonym w komunikacie o harmonogramie.

            50. Jeżeli unieważnienie z jednej z przyczyn określonych w pkt 48 nastąpiło w przypadku egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, przeprowadzanego w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala wynik egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów jako „0%”. 

            51. Uczeń samodzielnie rozwiązuje zadania zawarte w arkuszu egzaminacyjnym, w szczególności tworzy własny tekst lub własne rozwiązania zadań w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy egzaminacyjnej przez egzaminatora:

            a. niesamodzielnego rozwiązania zadania lub zadań przez ucznia

             b. występowania w pracy egzaminacyjnej ucznia jednakowych sformułowań wskazujących na udostępnienie rozwiązań innemu uczniowi lub korzystanie z rozwiązań innego ucznia – dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej przekazuje, za pośrednictwem dyrektora szkoły, uczniowi lub jego rodzicom pisemną informację o zamiarze unieważnienia temu uczniowi egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów. Dyrektor szkoły niezwłocznie przekazuje tę informację uczniowi lub jego rodzicom.  

            52. Uczeń lub jego rodzice mają prawo złożyć wniosek o wgląd do dokumentacji, na podstawie której dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej zamierza unieważnić egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów (załącznik 12b). Wniosek składa się do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie 2 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnej informacji,

            53. W terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku, o którym mowa w pkt 52  dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej umożliwia uczniowi lub jego rodzicom zapoznanie się z dokumentacją oraz złożenie wyjaśnień, we wskazanym miejscu i czasie (również załącznik 12b ).

            54. Uczeń lub jego rodzice mogą, w terminie 2 dni roboczych od dnia przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, zgłosić zastrzeżenia wraz z uzasadnieniem do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, jeżeli uznają, że w trakcie egzaminu zostały naruszone przepisy dotyczące jego przeprowadzania (załącznik 13a).

            55. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej rozpatruje zastrzeżenia, o których mowa w pkt 54 w terminie 7 dni od dnia ich otrzymania i informuje pisemnie ucznia lub jego rodziców o wyniku rozstrzygnięcia.

            56. Uczeń lub jego rodzice, w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania informacji o wyniku rozstrzygnięcia, o której mowa w pkt 55 mogą wnieść do dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, za pośrednictwem dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, zastrzeżenia do rozstrzygnięcia dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.

            57. W przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów dotyczących przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, na skutek zastrzeżeń, o których mowa w pkt 7.3.1., lub z urzędu, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, może unieważnić egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu i zarządzić jego ponowne przeprowadzenie, jeżeli to naruszenie mogło wpłynąć na wynik egzaminu.

            58. Termin ponownego egzaminu ósmoklasisty ustala dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

            59. W przypadku niemożności ustalenia wyników egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu z powodu zaginięcia lub zniszczenia pracy egzaminacyjnej dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, unieważnia egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu danego ucznia i zarządza jego ponowne przeprowadzenie.

            60. Termin ponownego egzaminu ósmoklasisty ustala dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

            61. W przypadku zagrożenia lub nagłego zakłócenia przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zawiesza lub przerywa ten egzamin i powiadamia o tym dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, a w razie potrzeby odpowiednie służby (policję, straż pożarną itp.). 

            62. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, podejmuje decyzję w sprawie dalszego przebiegu tego egzaminu. 

            63. W sytuacji kiedy przebieg egzaminu w danej szkole jest zagrożony ze względu na trudną sytuację pogodową lub niespodziewane utrudnienia komunikacyjne w dniu egzaminu, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego może zawiesić egzamin z danego przedmiotu i poczekać na przybycie wszystkich zdających. O zaistniałej sytuacji powiadamia dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.

            64. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, podejmuje decyzję w sprawie dalszego przebiegu tego egzaminu. 

            65. Jeżeli podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie głównym uczeń z przyczyn losowych lub zdrowotnych przerywa pracę z arkuszem, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego dołącza jego arkusz do protokołu zbiorczego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Arkusz nie jest przekazywany do sprawdzenia, a uczeń ma prawo przystąpić do egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu (lub przedmiotów, jeżeli sytuacja powtarza się w kolejnych dniach przeprowadzania egzaminu) w terminie dodatkowym.

              66. Dyrektor szkoły informuje o zaistniałej sytuacji rodziców zdającego, którzy mają prawo postanowić, że arkusz powinien zostać sprawdzony i oceniony. Dyrektor szkoły przekazuje decyzję rodziców dyrektorowi OKE. 

            67. Jeżeli sytuacja opisana w pkt. 65 ma miejsce podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie dodatkowym, decyzję co do sposobu postępowania podejmuje dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

            68. Uczeń, któremu unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu przeprowadzony w terminie głównym, przystępuje ponownie do egzaminu z tego przedmiotu w dodatkowym terminie w szkole, której jest uczniem.  W przypadku unieważnienia egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu przeprowadzonego w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala wynik egzaminu z tego przedmiotu jako „0%”. 

            69. Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej ucznia, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w terminie 6 miesięcy od dnia wydania przez okręgową komisję egzaminacyjną zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Nie dopuszcza się możliwości dokonywania wglądu przez pełnomocnika lub z udziałem pełnomocnika albo innej osoby wskazanej przez zdającego lub jego rodziców. 

            70. Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej składa się do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek może być złożony osobiście przez uprawnioną osobę lub osobę występującą w imieniu zdającego albo przesłany do OKE drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.

            71. We wniosku o wgląd do pracy egzaminacyjnej należy wskazać:

             a. imię i nazwisko zdającego                           

             b. PESEL zdającego

             c. dane teleadresowe osoby dokonującej wglądu, w tym adres pocztowy oraz – jeżeli to tylko możliwe – adres e-mail oraz/lub numer telefonu komórkowego lub inny sposób kontaktu umożliwiający jak najszybsze przekazanie informacji o wyznaczonym terminie wglądu

            d. przedmiot egzaminacyjny, którego wgląd dotyczy. 

            -Wnioski o wgląd są przyjmowane i rozpatrywane od dnia udostępnienia w ZIU (SIOEO) informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty, tj. od 2 lipca 2021 r., zgodnie z kolejnością wpływu. 

             

            72.  Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej – jeżeli to możliwe, w porozumieniu z wnioskodawcą – wyznacza termin wglądu (dzień oraz godzinę) w ciągu nie więcej niż 5 dni roboczych od otrzymania wniosku o wgląd. O wyznaczonym terminie wglądu OKE informuje wnioskodawcę.  Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej wyznacza miejsce wglądu.

            73. Zasady wglądu.

            a. Potwierdzenie uprawnienia do dokonania wglądu. Na wgląd należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby/osób dokonujących wglądu.

             b. Forma udostępniania prac do wglądu. Osobie uprawnionej do wglądu udostępnia się pracę egzaminacyjną w formie, w jakiej została przekazana przez zdającego i oceniona przez egzaminatora / oceniona z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi. Przed udostępnieniem pracy do wglądu zabezpiecza się dane osobowe egzaminatora przed nieuprawnionym ujawnieniem.

            c. Czas trwania wglądu. Czas wglądu do jednej pracy egzaminacyjnej wyznaczony przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej nie może być krótszy niż 30 minut. Na  prośbę osoby uprawnionej do wglądu, po upływie czasu  wyznaczonego przez dyrektora OKE, czas wglądu może zostać wydłużony w takim zakresie, w jakim jest to możliwe, po  uwzględnieniu liczby wglądów wyznaczonych na dany dzień.   Rzeczywisty czas wglądu może być krótszy – jest to decyzja zdającego oraz jego rodziców.

            d. Osoby obecne podczas wglądu. Podczas wglądu obecny jest pracownik okręgowej komisji egzaminacyjnej. Przed rozpoczęciem wglądu pracownik OKE informuje osobę dokonującą wglądu o tym, czy jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytania merytoryczne dotyczące rozwiązań / zadań / liczby punktów przyznanych przez egzaminatora lub czy istnieje możliwość rozmowy z ekspertem przedmiotowym

            e. Zasady oceniania rozwiązań zadań. Podczas dokonywania wglądu uczniowi lub jego rodzicom zapewnia się możliwość zapoznania się z zasadami oceniania rozwiązań zadań, o których mowa w art. 9a ust. 2 pkt 2 ustawy.

            f. Przebieg wglądu. Po sprawdzeniu danych osobowych osoby/osób dokonujących wglądu osoba przeprowadzająca wgląd:

             upewnia się, czy osoba dokonująca wglądu zapoznała się z zasadami wglądu

             przekazuje osobie dokonującej wglądu informacje,  

            g. Po zakończonym wglądzie pracownik okręgowej komisji egzaminacyjnej odnotowuje realizację wglądu, a osoba dokonująca wglądu potwierdza to własnoręcznym podpisem.

            h. Wykonywanie kserokopii oraz zdjęć pracy egzaminacyjnej. Praca egzaminacyjna nie może być kopiowana. Możliwe jest natomiast wykonywanie zdjęć pracy egzaminacyjnej, w całości lub w części.

            i. Korzystanie z urządzeń telekomunikacyjnych. Podczas wglądu dozwolone jest korzystanie z aparatu fotograficznego, który jest integralną częścią urządzenia telekomunikacyjnego, np. telefonu komórkowego.

            j. Sporządzanie notatek przez osobę dokonującą wglądu. Osoba dokonująca wglądu ma prawo sporządzania notatek podczas wglądu, korzystając z materiałów przekazanych przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osobom dokonującym wglądu należy zapewnić kartki formatu A4 oraz długopisy (w kolorze określonym przez OKE). Osoby dokonujące wglądu nie mogą robić notatek, korzystając z własnych materiałów i przyborów do pisania.

             k. Zgłaszanie zastrzeżeń dotyczących sprawdzenia pracy. Jeżeli podczas wglądu osoba uprawniona do wglądu zgłasza zastrzeżenia dotyczące sprawdzenia pracy, w tym liczby punktów przyznanych przez egzaminatora, w pierwszej kolejności okręgowa komisja egzaminacyjna powinna dążyć do wyjaśnienia wątpliwości podczas wglądu.

             

            74. Uczeń lub jego rodzice mogą zwrócić się z wnioskiem o weryfikację sumy punktów. Wniosek wraz z uzasadnieniem składa się do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie 2 dni roboczych od dnia dokonania wglądu. Wniosek może być złożony osobiście przez uprawnioną osobę lub osobę występującą w imieniu zdającego lub przesłany do okręgowej komisji egzaminacyjnej drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną. 

            75. Weryfikacji sumy punktów dokonuje się w terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku.

            -Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej informuje pisemnie ucznia lub jego rodziców o wyniku weryfikacji sumy punktów, w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku.

            76. Jeżeli w wyniku przeprowadzonej weryfikacji suma punktów została podwyższona, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala nowe wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz anuluje dotychczasowe zaświadczenie i wydaje nowe zaświadczenie.  Rozstrzygnięcie dyrektora OKE jest ostateczne.

            77. Na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl, w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty) dostępne są:

            a. informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 oraz aneksy do tych informatorów obowiązujące wyłącznie w roku szkolnym 2020/2021

             b. przykładowe arkusze egzaminacyjne

            c. arkusze egzaminu próbnego

             d. zestawy powtórzeniowe zadań egzaminacyjnych

            e. arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach 2019– 2020.  

            WYNIKI EGZAMINU UCZNIOWIE POZNAJĄ 2 LIPCA 2021 R., A ZAŚWIADCZENIA O SZCZEGÓŁOWYCH WYNIKACH EGZAMINU OTRZYMAJĄ 9 LIPCA 2021 R.

          • INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIUM ORAZ ZASIŁKÓW SZKOLNYCH

          •  

            W związku z obowiązującym do odwołania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 informujemy, że składanie oświadczeń o zmianie bądź braku zmiany sytuacji materialnej rodziny, składanych w związku z wypłatą środków finansowych na
            stypendia i zasiłki szkolne za okres od stycznia do czerwca 2021 r., będzie odbywało się w sposób wyłączający obsługę interesantów.
            ​​​​​​​

            W/w oświadczenia należy składać w terminie od dnia 27 kwietnia 2021 r. do dnia 12 maja 2021r. w następujący sposób:

            1. W formie skanu/zdjęcia podpisanego przez wnioskodawcę dokumentu wysłanego na adres mailowy w.piorkowska@chorzele.pl lub
            2. Za pomocą poczty tradycyjnej – poprzez wysłanie na adres Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach, ul. Stanisława Komosińskiego 1, 06-330 Chorzele z dopiskiem ,,Pomoc materialna o charakterze socjalnym’’ lub
            3. Poprzez wrzucenie koperty z dokumentami, podpisanym zgodnie z pkt. 2, do specjalnie przygotowanej urny Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach znajdującej się przy wejściu głównym do Urzędu przy ul. Stanisława Komosińskiego 1 w Chorzelach.

            O dochowaniu w/w terminu decyduje data wpływu dokumentu do UMiG w Chorzelach.

             

            WAŻNE !!!

            Wypłata stypendium w czerwcu 2021 r. będzie odbywała się tylko i wyłącznie na wskazany numer rachunku bankowego.

            W przypadku zmiany numeru konta podanego we wniosku o przyznanie stypendium Wnioskodawcy proszeni są o złożenie wraz z oświadczeniem, informacji o numerze rachunku bankowego, na który ma zostać wypłacone stypendium szkolne.

             

            Załącznik nr 1- oświadczenie

            Zalacznik nr 2 - Informacja o numerze konta

          • ZMIANA TERMINU KONSULTACJI DLA KLASY VIIIB

          • Drodzy Uczniowie klas ósmych!

            Konsultacje dla uczniów klasy VIIIa pozostają bez zmian,
            zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem.
            Zmianie ulega termin konsultacji dla klasy VIIIb.

            Konsultacje dla uczniów klasy VIIIb odbywać się będą w czwartki,
            według następującego harmonogramu:
            5 lekcja – (11.50-12.35 - matematyka) z Panią Joanną Gazdą
            6 lekcja- (12.50-13.35- język polski ) z Panią Elżbietą Lorenc
            7 lekcja – (13.45-14.30 – język angielski przeniesiony z piątku) z Panią Katarzyną Boguszewską

            Uwaga: Zajęcia z wychowawcą dla uczniów klasy VIIIb odbywać się będą w piątki na 6 lekcji.
            W czwartki dla uczniów klasy VIIIb zmianie ulega również czas trwania 4 lekcji (biologia).
            4 lekcja trwać będzie od godz. 10.55 do godz.11.25 (30 min.)
            Długość trwania pozostałych lekcji pozostaje bez zmian.
            Konsultacje dla uczniów klas ósmych odbywać się będą na terenie szkoły.

            Serdecznie zachęcam uczniów klas ósmych do uczestniczenia w konsultacjach.
            Uczniowie mogą również zwrócić się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów o konsultacje indywidualne.

            Z poważaniem

            Weronika Zofia Wilkosz

            dyrektor szkoły

          • DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH!

          • W związku z prowadzonymi na terenie szkoły konsultacjami
            dla uczniów klas ósmych wprowadza się
            następujące zmiany dla uczniów klasy VIIIa i klasy VIIIb
            w tygodniowym rozkładzie zajęć lekcyjnych:

            W czwartki ( dotyczy uczniów klasy VIIIa) :
            1 lekcja trwać będzie od godz.8.00 do godz.8.30 (30 min.)
            Na 2, 3 i 4 lekcji odbywać się będą konsultacje na terenie szkoły
            wg wcześniej zamieszczonego harmonogramu.
            5 lekcja trwać będzie od godz. 12.10 do godz. 12.40 (30 min.)
            Długość trwania pozostałych lekcji w tych dniach pozostaje bez zmian.

            W piątki: (dotyczy uczniów klasy VIIIb) :
            3 lekcja trwać będzie od godz. 9.50 do godz. 10.20 (30 min.)
            Na 4, 5 i 6 lekcji odbywać się będą konsultacje na terenie szkoły
            wg wcześniej zamieszczonego harmonogramu.
            7 lekcja trwać będzie od godz. 14.00 do godz.14.30 (30 min.)
            Długość trwania pozostałych lekcji w tych dniach pozostaje bez zmian.

            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            dyrektor szkoły

          • HARMONOGRAM KONSULTACJI KLAS ÓSMYCH OD 08.04.2021 R.

          • Drodzy Uczniowie klas ósmych.
            Szanowni Rodzice!


            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach informuje, 
            iż dla uczniów klas ósmych będą kontynuowane konsultacje na terenie szkoły
            według następującego harmonogramu :


            klasa VIII a 08.04.2021 r. (czwartek)
            2 lekcja - 8.55-9.40- język polski z Panią Agatą Gadomską
            3 lekcja -9-50.- 10.35- język angielski z Panią Katarzyną Boguszewską
            4 lekcja - 11.50-12.35 - matematyka z Panią Joanną Gazda


            klasa VIII b 09.04.2021 r. (piątek )
            4 lekcja - 10.55-11.40 - matematyka z Panią Joanną Gazdą
            5 lekcja - 11.50-12.35 - język polski z Panią Elżbietą Lorenc
            6 lekcja -12.50-13.35 - język angielski z Panią Katarzyną Boguszewską

            W następnych tygodniach konsultacje dla uczniów klasy VIIIa odbywać się będą również w czwartki w wyżej podanych godzinach,
            a dla uczniów klasy VIIIb w piątki, również w wyżej podanych godzinach .
            Serdecznie zachęcam uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w w/w konsultacjach.
            Uczniowie mogą również zwrócić się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów o konsultacje indywidualne.


            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            dyrektor szkoły

          • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

          • Drodzy Uczniowie/Szanowni Rodzice!

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach
            nformuje, iż w dniach od 01 kwietnia 2021 r. (czwartek)
            do dnia 06 kwietnia 2021 r. (wtorek)
            z powodu wiosennej przerwy świątecznej nie będzie prowadzone nauczanie zdalne.

            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            dyrektor szkoły

          • KONSULTACJE DLA KLAS ÓSMYCH (22 - 26.03.2021)

          • Drodzy uczniowie klas ósmych.
            Szanowni Rodzice!


            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach informuje,
            iż dla uczniów klas ósmych nadal odbywać się będą konsultacje
            na terenie szkoły według następującego harmonogramu:

            klasa VIII a
            26.03.2021 r. (piątek)

            Uwaga uczniowie: zmiana w tym dniu w planie zajęć lekcyjnych
            3 lekcja - 9.50-10.35- język polski z Panią Agatą Gadomską
            4 lekcja -10.55-11.40- matematyka z Panią Joanną Gazda
            (przeniesiona z 6 lekcji, natomiast fizyka odbędzie się na 6 lekcji)
            5 lekcja - 11.50-12.35 - język angielski z Panią Katarzyną Boguszewską

            klasa VIII b
            23.03.2021 r. (wtorek)

            Uwaga uczniowie: zmiana w tym dniu w planie zajęć lekcyjnych
            5 lekcja - 11.50-12.35 - matematyka z Panią Joanną Gazdą
            6 lekcja - 12.50-13.35 - język polski z Panią Elżbietą Lorenc
            7 lekcja -13.45-14.30 - język angielski z Panią Katarzyną Boguszewską
            (przeniesiony z 1 lekcji)

             

            Serdecznie zachęcam uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w w/w konsultacjach.
            Uczniowie mogą również zwrócić się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów o konsultacje indywidualne. Harmonogram konsultacji na kolejne tygodnie zostanie zamieszczony w późniejszym terminie.

            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            dyrektor szkoły

          • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

          •  

            Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

            Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

          • PRÓBNE EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

          • PRÓBNE EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im.
            Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach
            informuje,
            iż dla uczniów klas ósmych tj. klasy VIIIa i klasy VIIIb
            zostaną przeprowadzone PRÓBNE EGZAMINY ÓSMOKLASISTY w następujących terminach:
            - 17 marca 2021 r. (środa) z języka polskiego w godz. od 9.00 do 11.00
            - 18 marca 2021 r. (czwartek) z matematyki w godz. od 9.00 do 10.40
            -19 marca 2021 r. (piątek) z języka angielskiego w godz. od 9.00 do 10.30

            Próbne egzaminy odbędą się na terenie szkoły.
            Uczniowie klasy VIIIa próbny egzamin będą pisać w dwóch grupach
            (uczniowie od nr 1 do nr 10 w sali nr 8, uczniowie od nr 11 do nr 21 w sali nr 3).
            Uczniowie klasy VIIIb próbny egzamin będą pisać w sali nr 6.

            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            Dyrektor szkoły

          • INFORMACJA DOTYCZĄCA REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

          • DRODZY UCZNIOWIE
            SZANOWNI RODZICE


            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach informuje,
            iż dni: 15.03.2021 r. (poniedziałek) oraz 16.03. 2021 r. (wtorek)
            są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych
            z powodu Rekolekcji Wielkopostnych.
            W w/w dniach szkoła zapewnia uczniom klas I-III zajęcia opiekuńcze i wychowawcze.
            O udziale uczniów w/w zajęciach decydują rodzice.


            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            Dyrektor szkoły

          • Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

          • Dzień dobry,

            Szanowni Państwo.

            Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu
            zwraca się z prośbą o rozpropagowanie wśród uczniów Państwa szkoły informacji o konkursie.
            Zadanie konkursowe skierowane do dzieci polega na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci
            odnoszące się do pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego.

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza II edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci
            na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym i zaprasza dzieci w wieku od 11 do 14 lat,
            tórych przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników
            w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

            Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

            Na 20 laureatów z największą liczbą punktów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok. 600 zł każda.
            Szczegółowe informacje zawarte na stronie www.krus.gov.pl

            Szczegółowe informacje:  
            Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję! | Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (krus.gov.pl)


            Z poważaniem

            Kierownik PT KRUS w Przasnyszu

            Grzegorz Lewandowski

          • KONSULTACJE DLA KLAS ÓSMYCH (08.03 - 12.03.2021)

          • Drodzy uczniowie klas ósmych.
            Szanowni Rodzice!

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach 
            informuje, iż dla uczniów klas ósmych odbędą się konsultacje na terenie szkoły według następującego harmonogramu:

            klasa VIII a
            12.03.2021 r. (piątek)
            Uwaga uczniowie: zmiana w tym dniu w planie zajęć lekcyjnych
            3 lekcja - 9.50-10.35- język polski z Panią Agatą Gadomską
            4 lekcja -10.55-11.40- matematyka z Panią Joanną Gazda
            (przeniesiona z 6 lekcji, natomiast fizyka odbędzie się na 6 lekcji)
            5 lekcja - 11.50-12.35 - język angielski z Panią Katarzyną Boguszewską

            klasa VIII b
            09.03.2021 r. (wtorek)
            Uwaga uczniowie: zmiana w tym dniu w planie zajęć lekcyjnych
            5 lekcja - 11.50-12.35 - matematyka z Panią Joanną Gazdą
            6 lekcja - 12.50-13.35 - język polski z Panią Elżbietą Lorenc
            7 lekcja -13.45-14.30 - język angielski z Panią Katarzyną Boguszewską (przeniesiony z 1 lekcji)

            Serdecznie zachęcam uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w w/w konsultacjach. Uczniowie mogą również zwrócić się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów o konsultacje indywidualne.
            Harmonogram konsultacji na kolejne tygodnie zostanie zamieszczony w późniejszym terminie.

            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            dyrektor szkoły

          • INFORMACJA DOTYCZĄCA ODWOŁANIA KONSULTACJI DLA KLASY VIIIA

          •  

            Drodzy uczniowie klasy VIIIa.

            Szanowni Rodzice!

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach
            odwołuje konsultacje dla uczniów klasy VIIIa
            zaplanowane na terenie szkoły na dzień 05.03.2021 r. (piątek).

            Harmonogram konsultacji na kolejne tygodnie zostanie zamieszczony 
            w późniejszym terminie.

            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            dyrektor szkoły