• SZKOŁA PAMIĘTA
          • SZKOŁA PAMIĘTA

          • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach wraz ze swoimi nauczycielami realizowali różnorodne działania upamiętniające...
          • Kurs e-learningowy dla dzieci

          • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowego zachowania podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.

                        Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:

            1. zrealizować kurs dostępny na stronie prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;

            Uwaga! – wpisz swoje dane w ekranie na początku szkolenia;

            2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy

            3. przesłać do 31 października 2021 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mailhulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem/w tytule:  „Kurs e-learningowy dla dzieci”.

             

            Z poważaniem

            Grzegorz Lewandowski

            Kieronik PT KRUS w Przasnyszu  

          • ZAKOŃCZENIE PRACY ZAWODOWEJ DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CHORZELACH PANI WERONIKI ZOFII WILKOSZ

          • .

            Przemówienie Pani Weroniki Zofii Wilkosz- Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach Dostojni goście, Drodzy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, Szanowni Rodzice i Wy – najważniejsi zawsze dla mnie – uczniowie

            Jeszcze niedawno zakończenie pracy zawodowej wydawało mi się odległą perspektywą, gdyż praca zawodowa wypełniała mi czas, nadając sens i cele mojemu życiu. Zwłaszcza, że nigdy nie pragnęłam innej drogi zawodowej. Tak, to była praca moich marzeń, a szkołę od pierwszego dnia przy tablicy uznałam za swoje naturalne środowisko, w którym czułam się potrzebna i na właściwym miejscu.
            Dziś chciałoby się westchnąć i powiedzieć zdanie tyleż banalne, co prawdziwe: Jak ten czas szybko leci...
            Szkoła Podstawowa w Chorzelach była trzecią szkołą w której pracowałam jako nauczyciel. Pierwsze lata były uskrzydlającym czasem pracy nauczycielskiej z uczniami klas młodszych, kiedy to najmniejszy sukces dziecka był też moim sukcesem i źródłem zawodowej dumy. Z prawdziwą przyjemnością wspominam świetną współpracę z rodzicami, ich zaangażowanie w opracowywanie strategii wychowawczych i wspólną realizację pomysłów na uczynienie szkoły przyjaznym, inspirującym miejscem. Plenerowe zajęcia, wycieczki – to wszystko wzbogacało proces nauczania i wspomagało szeroko pojęty rozwój dzieci.
            1 września 1999 roku zostałam dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach, tej samej szkoły, w której wcześniej pracowałam na stanowisku nauczyciela.
            Aby sprostać temu zadaniu podjęłam dodatkowe studia z dziedziny zarządzania oświatą.
            Nie muszę nikogo przekonywać, że zarządzanie szkołą to złożony, dynamiczny i pełen wyzwań proces nieustannego zmagania się z trudnościami. Dziś, po 22 latach pełnienia tej funkcji pragnę zwrócić się do Państwa: do koleżanek i kolegów nauczycieli, z którymi na przestrzeni tych lat łączyła mnie wspólna praca, aby wyrazić swój szacunek i wdzięczność za wspólną zawodową podróż, wypełnioną odkrywaniem świata wiedzy i umiejętności przed kolejnymi pokoleniami uczniów. Zawsze wspierałam Państwa dążenia do zawodowego rozwoju i cieszyłam się z Waszych sukcesów.
            Nie zawsze było nam łatwo, ale nauczanie jest grą zespołową, wymagającą zarówno poświęceń jak i koniecznych kompromisów. Jestem przekonana, że udawało nam się osiągać cele, ponieważ podobnie rozumieliśmy naszą misję zawodową. Na przestrzeni tych lat nie brakowało chwil trudnych i pełnych napięcia, dlatego szczególnie dziękuję tym z Państwa, którzy mnie w tych trudnych chwilach wspierali.

            Dzięki naszej wspólnej pracy udało się zorganizować wiele znakomitych przedsięwzięć z których jestem dumna. Pragnę tu wspomnieć o Klubie Olimpijczyka, w ramach którego nasi uczniowie mieli możliwość spotykania się z mistrzami olimpijskimi, aby inspirowac się ich sukcesami i doceniać wysiłek i wytrwałość w dążeniu do mistrzostwa.
            Zwracam się do Was, drodzy uczniowie, którzy zawsze byliście dla mnie najważniejsi. Nie sposób dziś wymienić Wasze sukcesy dydaktyczne, sportowe, plastyczne, muzyczne za okres mojej pracy zawodowej w tej szkole. Jako dyrektor szkoły zawsze cieszyłam się z Waszych sukcesów i byłam z Was dumna. Żegnając się z Wami, serdecznie Wam życzę sukcesów w nauce, inspirujących odkryć i szczęśliwej drogi przez życie.
            W roku 2007 wprowadziłam naszą szkołę do Klubu Przodujących Szkół. Klub ten zrzesza nie tylko szkoły podstawowe, ale też ponadpodstawowe z całego kraju. W ramach współpracy Szkół klubowych nauczyciele wymieniali się doświadczeniami zawodowymi, zaś uczniowie mieli możliwość brania udziału w ogólnopolskich konkursach literackich i plastycznych czy też uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z osobami ze świata sztuki.
            Dziękuję również pracownikom administracji i obsługi za te wspólne lata pracy. Dziękuję wszystkim za sumienność na każdym stanowisku, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność .
            Bardzo ważna zawsze była dla mnie współpraca z Radą Rodziców. Przyjmijcie Państwo moją wdzięczność i szacunek za wszelką współpracę, za działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo-wychowawczy szkoły, za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą. . Słowa podziękowania za wieloletnią współpracę kieruję z tego miejsca do
            Pani Aurelii Michałowskiej Mazowieckiej Kurator Oświaty w Warszawie,
            - władz Kuratorium Oświaty Delegatura w Ostrołęce :
            Pana Michała Giersa – Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie , dziękuję również wizytatorom kuratorium.
            Dziękuję władzom samorządowym naszej gminy:
            -Pani Beacie Szczepankowskiej – Burmistrzowi Miasta i Gminy Chorzele,
            - Panu Michałowi Wiśnickiemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Chorzelach wraz z radnymi.
            Za współpracę dziękuję Panu Grzegorzowi Iwosa – Dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych w Chorzelach wraz ze wszystkimi pracownikami. Bardzo ceniłam sobie współpracę z parafią. Słowa wdzięczności kieruję więc do księdza proboszcza naszej parafii Stanisława Dziękiewicza.
            Słowa podziękowania kieruję również do Państwa Dyrektorów placówek oświatowych naszej gminy. Mieliśmy wspólne sprawy i wspólne problemy, wspieraliśmy się i pomagaliśmy sobie. Żegnam się z Państwem i za wszystko dziękuję.
            Za współpracę słowa podziękowania kieruję również do Pani Aleksandry Wiśnickiej Prezesa Zarządu Limes Banku Spółdzielczego.

            Zapewnienie uczniom szeroko pojętego bezpieczeństwa było zawsze dla mnie jednym z najważniejszych priorytetów. Wspomagały mnie w tych działaniach różne instytucje m.in. Policja oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Dziś za tą wieloletnią współpracę serdecznie dziękuję.
            Dziękuję również wszystkim Dyrektorom, Kierownikom tych instytucji z Gminy Chorzele z którymi miałam zaszczyt i przyjemność współpracować przez te wszystkie lata jako dyrektor szkoły.
            Szanowni Zebrani!!! Spośród najpiękniejszych słów i wartości wybieram dziś WDZIĘCZNOŚĆ, a więc Dziękuję! Dziękuję wszystkim za wszystko i każdemu za cokolwiek, co stało się naszym wspólnym udziałem, w szczególności za to, co było dobrem i na trwale zapisze się w pamięci.


            Dziękuję jeszcze raz wszystkim za obecność i za uwagę!

            Weronika Zofia Wilkosz

            DyrektorPublicznej Szkoły Podstawowej nr 1

            im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

            w Chorzelach

          • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          • Przypominamy, że tylko do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

            Osoby, które jeszcze nie wzięły udziału w spisie powinny to zrobić jak najszybciej przez:

            •       Infolinię Spisową 22 279 99 99, gdzie zostawia się numer telefonu i rachmistrz oddzwania.
            •       Osobiście w punkcie spisowym w urzędzie gminy/miasta/dzielnicy.

            Nie należy czekać na kontakt ze strony rachmistrza. Ze względu na ograniczenia, rachmistrz spisowy może Państwa nie odwiedzić w domu lub nie zadzwonić. Dlatego obowiązek udziału w spisie należy wypełnić jak najszybciej samemu lub z pomocą bliskich. Pamiętajmy, że obowiązek spisowy ciąży na mieszkańcu, nie na rachmistrzu.

            Za niedopełnienie obowiązku spisowego grozi kara w wysokości do 5000 zł.

            Więcej informacji: https://spis.gov.pl/ oraz stronie urzędu gminy i urzędów statystycznych.

          • Informacja dotycząca przyznania pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

          •                                                                                          Chorzele, dnia 25.08.2021 r.

             

            OGŁOSZENIE

            STYPENDIUM SZKOLNE 2021/2022

            W roku szkolnym 2020/2021 wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego należy  składać od 1 do 15 września 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Chorzelach, ul. Stanisława Komosińskiego 1 na formularzu zgodnym z załączonym wzorem.

            Wnioski są dostępne na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach pod adresem www.chorzele.pl oraz w siedzibie Urzędu na recepcji

            Do wniosku należy dołączyć:

             

            • zaświadczenie albo oświadczenie o wysokości dochodu netto  z zakładu pracy (z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku),
            • zaświadczenie albo oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej,
            • zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w ha przeliczeniowych lub aktualny nakaz płatniczy,
            • zaświadczenie z Urzędu Pracy o otrzymywanych świadczeniach dla bezrobotnych albo oświadczenie,
            • przelewy lub przekazy pieniężne dokumentujące wysokość alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani wyrokiem sądu lub ugodą do ich płacenia na rzecz innych osób lub pobierają alimenty,
            • odcinek z renty lub emerytury,
            • zaświadczenie albo oświadczenie o pobieraniu świadczeń rodzinnych,
            • oświadczenie o dochodach uzyskiwanych z pracy dorywczej.

             

            Uwaga:

            Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

             

            Termin realizacji świadczenia przewiduje się na miesiąc grudzień 2021 r. (po przedstawieniu rachunków bądź faktur VAT).

             

            sporządziła: Wioleta Piórkowska

          • ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII

          • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r.

            zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań

            w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

            w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 983),

            dla uczniów klas IV-VIII organizowane są zajęcia wspomagające 

            w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności

            z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

            O udziale ucznia w w/w zajęciach decydują rodzice

            składając do dyrektora szkoły pisemną deklarację uczestnictwa ucznia

            w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów.


            Deklarację należy złożyć do dnia 24 czerwca 2021 r. (czwartek) do godz. 12.00


            Deklaracja w załączeniu: deklaracja uczestnictwa w zajęciach wspomagających


            Z poważaniem
            Weronika Zofia Wilkosz
            Dyrektor szkoły