• MAJ 2020

• Laptopy w ramach projektu „Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
        w systemie kształcenia zdalnego”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w  Chorzelach w dniu 07 maja 2020 r.  otrzymała    trzy  laptopy, które zostały przekazane  uczniom do nauki zdalnej. Po zakończeniu okresu zdalnego nauczania szkoła stanie się właścicielem sprzętu, który posłuży uczniom podczas lekcji.

Laptopy pochodzą z  Programu „Zdalna szkoła“, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Komputery zostały pozyskane przez Gminę Chorzele dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu  o wysokich przepustowościach”.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną  z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów.

Otrzymane laptopy ułatwią  uczniom i nauczycielom kształcenie na odległość.

Weronika Zofia Wilkosz