• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• 11.07.2022 20:56
        • 24 czerwca 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach  odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Zaszczycili nas swoją obecnością goście: Pani Beata Szczepankowska Burmistrz  Miasta i Gminy Chorzele , Pan Sławomir Czaplicki Dyrektor Wydziału Oświaty i Promocji  Urzędu Miasta  i Gminy Chorzele , Rada Rodziców: przewodnicząca Pani Ewa Bańka, wiceprzewodnicząca Pani Agata Hagen, skarbnik Pani Martyna Bajer, sekretarz Pani Kamila Szostak - Wach.
              P.o. dyrektor szkoły Pani Anna Ossowska powitała zebranych i serdecznie podziękowała za wsparcie i pomoc władzom samorządowym natomiast  nauczycielom, pracownikom szkoły i  uczniom za całoroczną pracę , życząc  wszystkim udanych i słonecznych  wakacji.
          Następnie głos zabrała  Burmistrz  Pani Beata Szczepankowska, która w ciepłych i serdecznych słowach zwróciła się do zebranych. Podziękowała za całoroczną  pracę i zaangażowanie oraz życzyła  bezpiecznego i udanego wypoczynku. Na ręce Pani Dyrektor wręczyła kwiaty, natomiast  dla uczniów przekazała słodycze.
              Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Bańka, która podziękowała za dotychczasową współpracę ze szkołą oraz złożyła życzenia wakacyjne.
             Punktem centralnym uroczystości było wręczenie świadectw uczniom klasy VIIIa oraz listów gratulacyjnych rodzicom najlepszych absolwentów. Najwyższą średnią ocen uzyskała Lena Kołakowska- 5,38, następnie Julia Szustecka-5,0, Wiktor Sienkiewicz-4,94 i Krystyna Szuszkiewicz- 4,88.Uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i gratulacje. Natomiast na ręce rodziców dyrektor szkoły wraz z wychowawcą złożyli listy gratulacyjne. Otrzymali je Państwo Emilia i Leszek Kołakowscy, Jolanta i Piotr Szusteccy, Marzena Sienkiewicz- Sięda i Rafał Sięda oraz Pani Ewa Szuszkiewicz. Rodzice, uczniowie i wszyscy zebrani na uroczystości czuli dumę i radość w tak podniosłej chwili.
            Po wręczeniu świadectw i innych nagród odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. W miłej, serdecznej atmosferze przy dźwiękach  gitary, skrzypiec oraz  wspaniałym śpiewie naszych uczniów szybko mijał czas. Absolwenci wygłosili  przemówienie, dziękując wszystkim za  osiem lat wytężonej  pracy w murach tej szkoły, za serce, pomoc i wartościowe dary, których nie można kupić za żadne pieniądze. W dowód sympatii i wdzięczności wręczyli wszystkim pracownikom szkoły słodkie upominki.
             Zwyczajem szkoły jest, że uczniowie klasy VII żegnają swoich kolegów. Tak też było  w tym roku. Po ciepłych słowach pożegnania i wskazówkach, aby nie rezygnować z marzeń i planów wręczono uczniom klasy VIII drobne upominki.
          Kolejnym punktem uroczystego zakończenia roku szkolnego była zatańczona przez uczniów   „belgijka”. Pożegnalnym akcentem uroczystości był dźwięk ręcznego dzwonka szkolnego, wydanego przez  woźnego szkolnego. Był to ostatni dzwonek dosłownie i w przenośni, jaki zabrzmiał w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach.
             Na zakończenie uroczystości  uczennica klasy VII zaśpiewała piosenkę pt. ,,Do widzenia przyjaciele". Ta wspaniała uroczystość przeszła juz do historii. Jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w pamięci i na fotografiach, do których będziemy wracać.
        • XXVII Gminny Festiwal Piosenki

• 20.06.2022 09:40
        • W dniu 14.06.2022r odbył się XXVII Gminny Festiwal Piosenki. Mamy zaszczyt poinformować, że nasza uczennica Anna Cichorska zajęła I miejsce. Aniu, jesteśmy z Ciebie dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
        • Kampania Kolejowe ABC

• 20.06.2022 09:37
        • Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.