• 05.02.2020 18:14
        •   Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach
        • WIERSZ O BABCI I DZIADKU

• 05.02.2020 17:47
        • Mamy III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Wiersz o Babci i Dziadku".Marian Opoński z klasy Va napisał wiersz pt.,,Wakacje na wsi".21 stycznia wraz z rodzicami i opiekunem p. Elżbietą Lorenc brał udział w gali podsumowującej konkurs, która odbyła się w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Nagrodę i dyplom wręczała naszemu uczniowi znana aktorka p. Teresa Lipowska.Gratulujemy Marianowi, rodzicom oraz opiekunowi.
        • GÓRA GROSZA - PODSUMOWANIE

• 05.02.2020 18:00
        • POSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA

Góra Grosza w szkołach i przedszkolach odbywa się po raz 20. Celem tej akcji jest zebranie funduszy, które są przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja ta wpisała się również w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Zbiórka grosików w naszej szkole trwała od początku grudnia. Razem udało nam się zebrać aż 17232 szt. monet co uczyniło nam ogólną sumę 481 zł 95gr.

Dziękujemy Wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowani byli w tę akcję. W szczególności podziękowania należą się tym, którzy podliczali zebrane pieniądze. Takie wydarzenia i prace pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.

Koordynatorem szkolnej akcji był Samorząd Uczniowski.

• ,GÓRA GROSZA-LEKCJA DOBROCZYNNOŚCI

• 05.02.2020 17:53
        • GÓRA GROSZA - LEKCJA O DOBROCZYNNOŚCI

Dnia 10 stycznia 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chorzelach w klasie Va, w ramach akcji ogólnopolskiej „Góra Grosza”, przeprowadzona została lekcji o dobroczynności i aktywności społecznej. Była to edukacja, która uczy promować i pielęgnować dobroczynność wśród uczniów. Młodzież wspólnie zastanawiała się w jaki sposób mogą pomóc innym dzieciom, które tej pomocy potrzebują. Pilnie pracowali w grupach kilkuosobowych a każdy ich pomysł był ciekawy i warty odnotowania. Piątoklasiści na forum klasy prezentowali swoje pomysły. Była to ważna lekcja, która uczy empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie.